Dažniausiai užduodamų klausimų sąrašas

Vaško tirpukai yra kvapnūs vaško gabalėliai, kurie neturi dagties. Tai yra vienas iš esminių vaško tirpukų ir aromatinių žvakių skirtumų. Dėl to, kad vaškas lydydamasis nesiliečia tiesiogiai su liepsna, leidžia kvapniesiems tirpukams paskleisti žymiai intensyvesnį aromatą patalpoje. Tuo tarpu žvakių liepsna dalį vaške esančio kvapo sudegina.

Įdėkite vaško tirpuką į aromatinės lempos dubenėlį, o apačioje uždekite bekvapę arbatinę žvakutę arba įjunkite elektrinę lempą į maitinimo šaltinį. Nuo šilumos vaško tirpukas ištirps ir ims skleisti nuostabų aromatą patalpoje. Kaitinkite tiek, kiek norisi aromato stiprumo, tačiau ne ilgiau nei 4 val. Tuomet užgesinkite arbatinę žvakutę, arba išjunkite elektrinę aromatinę lempą. Be šilumos šaltinio vaško tirpukas vėl sustings į kietą būseną. Sekančią dieną kartokite procesą nuo pradžių, tol kol išgaruos visas vaško tirpuke buvęs aromatas.  Skirtingai nuo žvakės, vaško tirpuko sudėtyje esantis vaškas nesudega ir neišgaruoja, o lieka aromatinės lempos dubenėlyje net pasibaigus kvapo sklaidai. Norėdami pakeisti seną vaško tirpuką nauju, išvalykite aromatinę lempą ir įdėkite naują vaško tirpuką. 

Rekomenduojame vienu metu naudoti 1 vaško kubelį (apie 10 g.). Vaško tirpukų naudojimo kiekis gali priklausyti nuo jūsų kambario dydžio, naudojamos aromatinės lempos tipo ir nuo to, ar jums labiau patinka stipresnis ar silpnesnis kvapas. Jei patalpos, kuriose tirpinami vaško tirpukai didelės (apie 100 kv.m.) galite naudoti 2 vaško kubelius vienu metu. Tačiau būkite atsargūs, kad neperpildytumėte naudojamos aromatinės lempos dubenėlio, nes ištirpęs vaškas gali išsilieti per kraštus.

Taip, jūs galite eksperimentuoti maišydami skirtingus kvapus ir taip atrasti jūsų nuotaiką labiausiai atitinkantį aromatą. Paimkite dviejų skirtingų kvapų vaško tirpukus ir dėkite juos į aromatinę lempą (jei aromatinės lempos dubenėlis yra negilus, naudokite  ½ vieno kvapo kubelio). Rekomenduojame išbandyti aromatinę lempą Duetas, kuri yra sukurta dviejų kvapų kaitinimui vienu metu.

MELT for SMELL vaško tirpukų naudojimas yra nuostabus būdas suteikti kerintį aromatą savo namams! Tačiau kalbant apie dalykus, susijusius su ugnimi ir karštu vašku, reikia žinoti kai kuriuos saugaus naudojimo reikalavimus:

 1. Prieš naudodami būtinai pašalinkite visas pakuotes nuo gaminio.
 2. Naudokite tik vaškui tirpinti skirtas aromatines lempas. Netirpinkite ant viryklės ar kitų tam neskirtų prietaisų.
 3. Nepilkite vandens į karštą vašką, nes tai gali būti pavojinga.
 4. Karštas vaškas gali nudeginti odą, todėl būkite labai atsargūs.
 5. Naudokite tik rekomenduojamą vaško kiekį.
 6. Aromatinę lempą naudokite ne ilgiau nei 3 – 4 valandas vienu metu. Leiskite jai atvėsti tarp naudojimų.
 7. Vaško tirpukai skirti tik išoriniam naudojimui. Netyčia prarijus, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą.
 8. Laikykite vaško tirpukus vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
 9. Naudokite gerai vėdinamose vietose, toliau nuo degių daiktų.
 10. Nepalikite naudojamos aromatinės lempos be priežiūros.

Vaško tirpukų lydymui yra naudojamos aromatinės lempos. Jų būna skirtingų tipų: 

 1. klasikinės, kurios naudojamos kartu su arbatinėmis žvakutėmis;
 2. elektrinės, kurios šildomos naudojant kaitinimo elementą arba lemputę.

Klasikinės aromatinės lempos įkaitina vašką karščiau, todėl kvapas patalpoje išsiskiria greičiau, ir stipriau, tačiau dėl tų pačių priežasčių greičiau ir pasibaigia, o elektrinės aromatinės lempos nėra tokios kaitrios, tad kvapas išsiskiria palaipsniui per ilgesnį laiką ir ne taip intensyviai kaip naudojant klasikinę aromatinę lempą. Nei viena nėra geresnė ar blogesnė už kitą; tai priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Turime klientų, kurių namuose yra abiejų tipų aromatinių lempų.

Jos taip pat būna įvairių stilių ir spalvų, todėl įsigijus šį prietaisą ne tik kvepės jūsų namai, bet kartu bus papuošti subtilia namų interjero detale. 

Tai priklauso nuo jūsų turimos eterinių aliejų aromatinės lempos tipo. Paprastai tokio tipo aromatinės lempos turi mažą dubenėlį, yra pilnai uždaros ir žemos (iki 7 cm aukščio). Tokios aromatinės lempos netinka vaško tirpukams, nes vaškas gali per daug įkaisti ir kvapas pradės degti. Visuomet rekomenduojame naudoti vaško tirpinimui skirtas aromatines lempas.

Vidutiniškai 10 g. vaško kubelis skleidžia aromatą apie 10 valandų! Vaško tirpukai turi skirtingą kvapo metimo intensyvumą, kuris priklauso nuo pasirinkto aromato. Įsigydami vaško tirpukus atsižvelkite į aprašyme nurodytą kvapo stiprumą.  

Kvapo intensyvumas taip pat priklauso nuo patalpos dydžio, naudojamo vaško kiekio bei naudojamos aromatinės lempos tipo, pavyzdžiui, klasikinė aromatinė lempa su arbatine žvakute iš pradžių išskirs didesnį kvapą, o po to lėtai mažės su kiekvienu deginimu, o elektrinė – neįkais taip greitai kaip naudojant arbatinę žvakutę, todėl per ilgesnį laiką skleis švelnesnį kvapą. 

Vaško tirpukai išssiskiria iš kitų namų kvapų tuo, kad aromatas juntamas, ne tik toje vietoje kur yra lydomas, tačiau ir visoje patalpoje. Tačiau kiek plačiai kvapas pasklis jūsų namuose, vieno atsakymo pateikti negalime, nes tai priklauso nuo daugelio kintamųjų: jūsų kambario dydžio, naudojamo vaško kiekio, kambario temperatūros, patalpose įrengtos rekuperacijos, aromatinės lempos tipo ir netgi nuo to kurioje vietoje lydote vaško tirpuką. 

Kviečiame  eksperimentuoti, kad surastumėte geriausią vietą kvapo sklaidai savo namuose!

Tam gali būti 2 priežastys: arba kvapas jau išgaravo iš vaško, ir jį reikia pakeisti nauju, arba jūs pripratote prie sklindančio aromato ir nebejaučiate jo. Išeikite į kitą patalpą ir po kurio laiko sugrįžę atgal vėl užuosite. 

Kartais nutinka taip, kad žmonės labai ilgą laiką renkasi to paties kvapo aromatą, todėl uoslė kartais nebeužuodžia jo. Rekomenduojame kas kurį laiką išbandyti kitų kvapų mūsų vaško tirpukus.

Yra keletas būdų, kaip saugiai ir lengvai pašalinti panaudotą vašką iš aromatinės lempos. Išbandykite abu ir patys pasirinkite, kuris jums patogiausias. 

 1. Uždekite arbatinę žvakę klasikinėje aromatinėje lempoje arba įjunkite elektrinę aromatinę lempą ir leiskite vaškui pilnai ištirpti. Tuomet paimkite vatos diskelių ir įmerkite juos į vašką. Kai vata sugers vašką, išimkite ją iš aromatinės lempos dubens ir išmeskite į šiukšlių dėžę.
 2. Uždekite arbatinę žvakę klasikinėje aromatinėje lempoje arba įjunkite elektrinę aromatinę lempą ir leiskite vaškui pašilti iki 10/20 s. (naudojant elektrinę aromatinę lempą palaukti 1-2 min.). Tada išstumkite kietą vašką iš aromatinės lempos dubens. Panaudotą vašką išmeskite į šiukšlių dėžę. 

Nenaudokite metalinių ar aštrių daiktų vaško išėmimui (gramdymui), nes galite subraižyti ar kitaip pažeisti aromatinę lempą ir/arba susižaloti patys.

Niekada nepilkite ištirpusio vaško į kanalizaciją.

Mūsų vaško tirpukai yra be parabenų ir ftalatų. Savo gaminiuose naudojame tik 100% gryną sojų vašką, kuris yra biologiškai skaidus, tvarus, atsinaujinantis ir saugus aplinkai. 

Kvapui sukurti yra naudojami aromatiniai aliejai, kurie yra sertifikuoti, išgryninti, saugūs ir pagaminti iš aukščiausios kokybės ingredientų. Šiose kvapiosiose medžiagose nėra GMO bei ftalatų. Visi kvapai atitinka IFRA standartus, bei REACH reglamentą. Jokiuose produktuose bei jų pakuotėse nėra medžiagų, kurias nuo 2019 m. 07 07 Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) paskelbė atnaujintame SVHC kandidatų sąraše (labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos)  (https: // echa .europa.eu / lt / kandidatų sąrašas-lentelė)

Sojų vaškas gerai išlaiko kvapą, o dėl žemos vaško lydymosi temperatūros aromatiniai aliejai gali išsiskirti lėtai, kad kvapas būtų ilgesnis ir stipresnis.

Taip! Mes stengiamės kiekvieną mėnesį jums pasiūlyti naujų kvapų. Tad tai, kas jums prieinama vieną mėnesį, kurį laiką gali būti nepasiekiama. Tačiau tai reiškia, kad mes nuolat atnaujiname savo asortimentą ir visada apsilankę pas mus rasite naujų kvapų, kuriuos galėsite išbandyti. Prisijunkite prie mūsų  Facebook, Instagram paskyrų arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį, kad sužinotumėte visas naujienas pirmieji. 

Gaminame tik sojų vaško bekvapes arbatines žvakutes.

Esame didžiausi vaško tirpukų gamintojai Lietuvoje. Tai yra mūsų išskirtinumas. Žinome ir tikime, kad kvapus vaške geriau tirpinti, nei deginti. Kviečiame ir jus išbandyti vaško tirpukus bei atrasti jų išskirtinumą. 

Tai vadinama polimorfizmu arba „šerkšnu“ ir yra natūrali sojų vaško sąvybė. Šerkšnu yra vadinamas natūralaus sojos vaško paviršiuje arba šonuose susidaręs baltas kristalinis sluoksnis. Kai kurios gryno vaško partijos, kurias gauname iš vaško gamintojų, yra labiau linkusios kristalizuotis nei kitos, todėl vieno vaško tirpuko viršus gali būti lygus, o kitas – padengtas šerkšnu. Šis reiškinys neturi jokios įtakos mūsų vaško tirpukų kvapų sklaidai ir iš tikrųjų parodo, kad savo gamyboje naudojame tik natūralų sojos vašką. 

Nors tai gali atrodyti šiek tiek neįprastai, būkite tikri, kad vis tiek gaunate tos pačios, aukštos kokybės produktus, kuriais esame žinomi rinkoje.

Taip. Mūsų vaško tirpukus galima saugiai naudoti patalpose, kuriose yra gyvūnai, tačiau svarbu, kad jūsų augintiniai jų neprarytų. Rekomenduojame visus mūsų gaminius laikyti naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje, o jei reikia papildomos informacijos apie sudedamąsias dalis, nedvejodami rašykite mums el. paštu info@meltforsmell.lt

Taip, mūsų naudojamas sojų vaškas, aromatiniai aliejai bei kiti gaminiuose naudojami priedai yra veganiški ir nėra tęstuoti su gyvūnais.

Mūsų gaminami vaško tirpukai nekenkia nėštumo metu, ir dėl jų nekyla jokia grėsmė moters ar vaisiaus sveikatai, tačiau jei jums neramu, prieš lydant vaško tirpukus patalpoje, galite pasitarti su savo šeimos gydytoju. Kalbant apie naujagimius, jie yra labai gležni, o jų uoslė labai jautri. Rekomenduojame pirmuosius kelis vaiko gyvenimo mėnesius namuose nenaudoti jokių stipriai kvepiančių produktų.

Balti dūmai, kuriuos kartais galite pamatyti sklindančius iš aromatinės lempos lydant vaško tirpukus, yra ne dūmai, o kylantys kvapo garai. Kai kuriuos garuojančius kvapus galite matyti labiau nei kitus, ir dėl to nerimauti neverta. Tačiau jei kada nors pamatysite kylančius juodus dūmus, nedelsdami užgesinkite arbatinę žvakę ar išjunkite elektrinę lempą. Vaškas šyla per karštai ir gali užsidegti. To priežastis gali būti naudojama netinkamo tipo aromatinė lempa, kuri nėra skirta vaško tirpukų lydymui arba yra pažeista/įtrūkusi pati aromatinė lempa. 

Norint džiaugtis puikiu kvapu  laikykite nenaudotus vaško tirpukus originalioje pakuotėje, vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių. 

Rekomenduojame mūsų gamybos vaško tirpukus sunaudoti per 2 metus nuo įsigyjimo. 

Jei neradote čia atsakymo į jums rūpimą klausimą, nedvejodami parašykite el. laišką adresu info@meltforsmell.lt arba užpildykite užklausos formą ir mes mielai jums atsakysime!

MB Tirpsna, MELT for SMELL prekės ženklo savininkė, neatsako už netinkamo naudojimo pasekmes.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top